Obec Kobylí

Vinařskou obec Kobylí najdete na na jižní Moravě na Břeclavsku. Rozkládá se v mírně zvlněné krajině. Čeká vás barevný folklor, ochutnáte výborná vína z místních vinic, projdete se k rozhledně.

Vesničku lemují vinné sklípky

Ve vesničce, kterou protéká potok Trkmanka, vás upoutají vinné sklípky kousek od centra, mnohé domy mají bohatě zdobené fasády. Uvidíte památný lis. Obec má ve znaku rybu propíchnutou šípy a dva hrozny vína. Dozvíte se, že zde žije kolem 2 tisíc obyvatel. A mají tu i Discogolf.

Budete nadšeni národopisnou expozicí

Kromě proslulé spirálové stezky na Kobylím vrchu se obec může pochlubit krásným muzeem. Je umístěno v bývalé škole. Objevíte rozsáhlou národopisnou expozici. Dýchne na vás kouzelná atmosféra. Budete obdivovat lidové kroje, upoutá vás nářadí, kachlová kamna i kuchyňské nádobí a malovaný nábytek. Projdete se stylovou selskou kuchyní a jizbou.

V muzeu je vinotéka a informační středisko

Ve stylově opravených sklepních prostorách muzea je vinařská expozice s prodejní vinotékou z produkce kobylských vinařů. V budově je také informační centrum se suvenýry, připojením wifi a s tipy na výlety.

Občerstvení

K dispozici jsou Pohostinství U Káňů, Kavárna a vinárna U Křížku, Pohostinství Synot, Restaurace Na Záložně, Restaurace U Soukalů nebo jednotlivá vinařství.

Jak do Kobylí

Parkovat lze v ulicích nebo u Discogolfu. Do obce jezdí vlak i autobusy.